Przejdź do głównej zawartości

Nanodermabrazja skóry głowy


Nanodermabrazja skóry głowy, najnowsza procedura zabiegowa w trychologii.


     Nanodermabrazja to innowacyjna formuła zabiegowa opatentowana przez specjalistę zabiegów estetycznych i anti-aging, kosmetologa, pedagoga i dyplomowanego trychologa Monikę Sekita-Pilch, która znalazła zastosowanie w prewencji starzenia i frakcyjnej odnowy skóry z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia nanopen na obszarze owłosionej skóry głowy. 
     Badania pilotowe przeprowadzono po raz pierwszy w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody w 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim na kierunkach: kosmetologia estetyczna przy zabiegu nanobrazji i trychologia – szczególnie wśród pacjentów z łuszczycą, łojotokowym i atopowym zapaleniu skóry głowy, łupieżem oraz alopecią. Badania potwierdziły korzystny wpływ zabiegu z wykorzystaniem nanopena na badane jednostki dysfunkcyjne i problemy skórne zarówno w obszarze skóry głowy jak i twarzy oraz ciała.
    Nanodermabrazja skóry głowy to technologia aparaturowa wykorzystująca nanopena, stosowana w procedurach zabiegowych ułatwiających transport substancji aktywnych. Ma szerokie spektrum zastosowań w różnych procedurach zabiegowych w tym w nanobrazji, jak różnież w takich dziedzinach nauki jak: kosmetologia, trychologia czy medycyna estetyczna. Zabieg z wykorzystaniem nanopena  uwzględnienia personalizację różnych procedur.


      Opracowane procedury, skonstruowane zostały na miarę indywidualnych potrzeb skóry poszczególnego pacjenta/klienta ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń w funkcjonowaniu i defektów jego skóry w obszarze zabiegowym.
Wskazania:
· przeciwdziałanie starzeniu skóry głowy w tym neutralizację wolnych rodników odpowiedzialnych za opóźnienie wzrostu włosów oraz aktywizację mieszków włosowych do odnowy i prawidłowego wzrostu
·         problemy skórne skóry głowy
·         dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry głowy
·        regeneracja skóry głowy i mieszków włosowych narażonych na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu
·   redukcja zaburzeń wzrostu włosa okolicy skóry głowy, efektu nadwrażliwości bariery naskórkowej
·         normalizacja funkcji gruczołów łojowych aparatu włosowego
·         przyspieszenie wzrostu włosów prawidłowych
·         aktywizacja anagenu w cyklu włosowym
·         pobudzenie fazy wzrostu włosa i zwiększenie grubości korzenia włosa
·         pobudzenia liczby mitoz w komórkach

Przeciwwskazania: 

·         przerwana ciągłość skóry,
·         nowotwory,
·         zaburzenia neurologiczne,
·         aktywne infekcje,
·         obecność urządzeń typu aparat słuchowy,
·         rozrusznik serca

Kwalifikacja do zabiegu nanodermabrazji
Z efektów zabiegu nanodermabrazji mogą korzystać osoby w każdym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zabieg nanodermabrazji przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry głowy w tym ekstremalnie wrażliwej z zaburzeniami rogowacenia, łupieżem, łojotokowym i atopowym zapaleniem skóry po kwalifikacji przez zabiegowca i /lub trychologa.
Zbieg nanodermabrazji jest szczególnie zalecany osobom chcącym neutralizować skutki starzenia skóry głowy w wyniku aplikowania preparatów sterydowych, narażania skóry głowy na promieniowanie UV, a także mieszkających w dużych miastach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone i negatywnie wpływa na stan skóry głowy i mieszki włosowe.
Procedura zabiegowa nanodermabrazji.
Skóra poddawana jest działaniu substancji oczyszczających zawartych w preparacie Nano Liqid. Substancje aktywne swobodnie przenikają w głąb skóry, gdzie neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych. Procedura przypomina peeling/eksfoliację. W trakcie zabiegu usuwane są pozostałości procesu krystalizacji, zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.
Nanodermabrazja to najmniej inwazyjne oczyszczanie skóry głowy, bezpieczne                 i bezbolesne. Wykonanie zabiegu jest poprzedzone diagnozą wizualną a w przypadku skóry głowy aparaturową z zastosowaniem kamery trychologicznej.
Efekty nanodermabrazji:
Głównym efektem zabiegu jest idealnie oczyszczona, odświeżona, gładka oraz nawilżona skóra. Zaburzenie rogowacenia i nadwrażliwość ulega zdecydowanej poprawie. Uaktywniają się procesy regeneracyjne. Efekty są widoczne po pierwszej procedurze zabiegowej.

Zalety:
-Możliwość łączenia zabiegu z odpowiednimi preparatami z uwzględnieniem personalizacji obszaru zabiegowego,
-Szerokie zastosowanie nanodermabrazji z innymi procedurami,
- Stosunkowo niskie koszty zabiegowe,
- Nowatorskie podejście do problemów skóry głowy,
-Znaczące zainteresowanie zabiegiem wśród klientek.

Zabieg urządzeniem nanopen do nanodermabrazji skóry głowy składa się z 5 etapów:

Etap pierwszy
Diagnoza skóry głowy
Za pomocą kamery trychologicznej diagnozujemy obszar zabiegowy.

Etap drugi
Dezynfekcja skóry głowy
Za pomocą substancji dezynfekujących, neutralizujących mikroorganizmy chorobotwórcze i normalizujących naturalną bakteryjną florę skórną przygotowujemy pole zabiegowe do nanodermabrazji.

Etap trzeci
Oczyszczanie skóry głowy  
Substancje aktywne zawarte w preparacie Nano Liquid oczyszczają skórę na poziomie komórkowym. Delikatnie usuwają martwe komórki naskórka. Redukują i neutralizują wolne rodniki oraz zanieczyszczenia odpowiedzialne za starzenie się skóry głowy i alopacie.

Etap czwarty
Frakcja skóry głowy
Za pomocą frakcji nanopenem następuje wzmożony transport spersonalizowanych substancji aktywnych, skóra głowy jest odżywiona, rozszerzają się naczynia krwionośne i poprawia się krążenie splotu podbrodawkowego skóry głowy.

Etap piąty
Masaż i wyciszenie skóry głowy
Kolejnym etapem zabiegu jest relaksacyjny masaż skóry głowy. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia.

Opracowała: Monika Sekita-Pilch mgr kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych i anty-aging, specjalista trycholog, certyfikowany podolog, mgr pedagog, technik usług kosmetycznych.
Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydział: Pedagogika, Politechniki Łódzkiej, Wydział: Biotechnologii i Nauk o Żywieniu, Akademii Medycznej w Łodzi, specjalność: Kosmetologia oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia.

Wykładowca akademicki na kierunkach: kosmetyka profesjonalna, podologia, kosmetologia, medycyna estetyczna, anty-aging i trychologia. Trener praktycznej nauki zawodu, szkoleniowiec z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, anty-aging oraz podologii.

Jako prelegentka uczestniczyła w wielu konferencjach, seminariach i pokazach. Ceniona i doświadczona ekspertka z dziedziny nauk o zdrowiu, kosmetologii, medycyny estetycznej, anti-aging, podologii i trychologii.
Autorka siedmiu podręczników w tym czterech do nauki zawodu technik usług kosmetycznych (na poziomie kształcenia policealnego) i zawodu kosmetolog (na poziomie szkolnictwa wyższego). Autorka e-booka: Dlaczego wypadają włosy?

Jest jedną z najbardziej doświadczonych oraz cenionych specjalistek zabiegów estetycznych, anti-aging i podologicznych. Specjalizuje się głownie w zabiegach kosmetologii, medycyny estetycznej i anti-aging oraz w diagnostyce, opóźnianiu procesów starzenia, eliminacji wypadania włosów, cellulitu i nadmiernie nagromadzonej tkance tłuszczowej.

Prowadzi szkolenia z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, anty-aging, podologii w instytucjach edukacyjnych, medycznych, oświatowych i placówkach naukowo-badawczych.
Przekazuje swoje klikudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w sferze kosmetologii, medycyny estetycznej, anty-aging, odnowy biologicznej, podologii. Właścicielka i pomysłodawczyni firmy edukacyjnej Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody Szkoły Policealne, dyrektor generalny Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, prezes Medical Beauty. Właścicielka i pomysłodawczyni linii profesjonalnych kosmetyków NANO SKIN CARE, twórczyni procedury zabiegu NANOBRAZJA.

Jest autorką licznych publikacji z zakresu trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej oraz podologii. Z poświęceniem i powodzeniem realizuje własną wizję rozwoju szkolnictwa policealnego w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody Szkoły Policealane. Wdraża autorskie programy nauczania na takich kierunkach jak: kosmetyka profesjonalna, podologia, wizaż i kreowanie wizerunku, masaż, odnowa biologiczna Spa & Wellness, kosmetologia estetyczna,  trychologia.
Aktywnie przyczynia się do podnoszenia prestiżu i rangi zawodu technika usług kosmetycznych, kosmetologa, podologa i trychologa.

W 2006 roku powołała Szkołę Kosmetyki Profesjonalnej o uprawnieniach publicznych, tym samym czasie otworzyła pierwszą w Polsce Szkołę Wizażu i Kreowania Wizerunku, Akademię Masażu i Szkołę Odnowy Biologicznej Spa & Wellness

W 2008 roku powołała pierwszą w Polsce Szkołę Podologii opracowując autorski program kształcenia.

Jest prekursorką programu kształcenia dla rocznej edukacji trychologicznej w Polsce.

Autorka programu nauczania i inicjatorka pierwszej w Polsce Rocznej Szkoły – Podologii i od 2014 roku szkoły Trychologii w Gorzowie Wielkopolskim.

W przeciągu 2 lat swojej działalności otrzymała: 4 puchary, 3 wyróżnienia i 2 Statuetki za innowacyjną Szkołę policealną województwa lubuskiego. W 2010, 2011 i 2018 roku otrzymała status kobiety Przedsiębiorczej.

Bogata i profesjonalna wiedza Moniki Sekita-Pilch to rezultat jej wykształcenia, wieloletniej praktyki i doświadczenia, a także ustawicznie realizowana edukacja w zakresie różnych specjalności oraz bezpośredni kontakt i współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oczyszczanie wodorowe skóry głowy

Oczyszczanie wodorowe to kolejna innowacyjna formuła zabiegowa  która znalazła zastosowanie na obszary owłosionej skóry głowy. Jest kontynuacja badań nad zwiększaniem transortu substancji aktywnych przy wykorzystaniu nanopena, mezoterapii bezigłowej i infuzji tlenem. Badania pilotażowe przeprowadzono wśród pacjentów z łuszczycą, łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry, atopowym zapaleniem skóry, zapaleniem mieszków włosowych czy wypadaniem włosów. Jest to technologią, która wykorzystuje w procedurach zabiegowych aktywny wodór mający szerokie spektrum zastosowań. Wodór wykazuje właściwości dezynfekujące i antyoksydacyjne. Dzięki temu zabieg działa przeciwzapalnie i kojąco, neutralizuje działanie wolnych rodników, przywraca równowagę, dotlenia i odświeża skórę głowy. Pomaga wyeliminować nadmiar sebum i reguluje pracę gruczołów łojowych. Wskazania: ·          przeciwdziałanie starzeniu skóry głowy w tym neutralizację wolnych rodników odpowiedzialnych za opóźnienie wzrostu w

OXYBRAZJA, INFUZJA TLENOWA SKÓRY GŁOWY

    Oksybrazja oprócz nanodermabrazji z wykorzystaniem urządzenia nanopen to kolejny specjalistyczny zabieg aparaturowy na owłosioną skórę głowy. W tej metodzie wykorzystany jest strumień tlenu pod ciśnieniem wraz z kropelkami soli fizjologicznej, które wydobywają się ze specjalnej dyszy. Zabieg polega na eksfoliacji naskórka oraz oczyszczeniu skóry i ujść mieszków włosowych. W czasie zabiegu podawany jest lek (sterylna sól fizjologiczna) o działaniu detoksykującym oraz przeciwzapalnym, zmniejszając ilość bakterii beztlenowych.         Zabieg służy do leczenia dermatoz skórnych takich jak: - łupież, - łuska,- zrogowaciały naskórek, - łojotok, - łojotokowe zapalenie skóry głowy, -   zanieczyszczona skóra głowy, - łuszczyca, - świąd skóry głowy, - podrażnienia skóry głowy, - nadmierne przetłuszczanie się włosów, - cienkie i osłabione włosy.       Oksybrazja pobudza krążenie w skórze głowy, stymulując mieszki do wzrostu, jest stosowana także w terapi

Lampa PUVA 311nm

   Biologiczne działanie UV zależy od dawki oraz długości fali, jak również od indywidualnej wrażliwości pacjenta na UV. Terapeutyczne działanie UV obejmuje: hamowanie proliferacji komórek, inicjowanie apoptozy, immunomodulację procesu zapalnego, stymulację enzymów proteolitycznych, modulację śródbłonków naczyń oraz nieswoiste mechanizmy przeciwbakteryjne. Najważniejszym wczesnym powikłaniem jest oparzenie, a późnym kancerogeneza zależna od bezpoœredniego uszkodzenia DNA lub immunosupresji.   Obecnie dostępne są lampy emitujące fale o wybranej długości: - szerokopasmowe UVB (280–320 nm), - wąskopasmowe UVB (311 nm), - szerokopasmowe UVA (320–400 nm) do PUVA-terapii - oraz UVA1 (340–400 nm), podobnie jak kabiny do naświetlań całego ciała oraz sprzęt do terapii miejscowej. Fototerapię można stosować jako monoterapie lub w połączeniu z cygnoliną, dziegciami, retinoidami, pochodnymi witaminy D, steroidami, a nawet z lekami biologicznymi.